Dikdörtgen Modeli Bayrak Ölçüleri ve Modelleri

Dikdörtgen Modeli Bayrak Ölçüleri ve Modelleri

Dikdörtgen Modeli Bayrak Ölçüleri ve Modelleri birçok alanda süsleme bayrağı olarak kullanılan bayrak modellerinden olan Kırlangıç bayrak, kama modeli bayrak ve klasik dikdörtgen bayrak ebat, model ve  boyutları değişkenlik göstermektedir. Ençok tercih edilen süsleme bayrak modeli Kırlangıç Bayrak ' tır. İkinci grupta ise Kama Modeli Bayrak gelmektedir. Klasik modeli sevenlerin ise vazgeçilmezi niteliğinde olan Dikdörgen Bayrak modeli mevcuttur.

Logolu Süsleme Bayrağı Modelleri ve Boyutları nelerdir ?

En çok tercih edilen ebatlar;  50x150 cm - 50x200 cm - 75x300 cm - 100x300 cm - 100x400 cm dir. Özel logolu bayraklarda ( Türk Bayrağı harici diğer tüm bayraklar ) Türk bayrağındaki gibi genel bir en-boy nispeti yoktur.

Dikdörtgen Modeli Bayrak Ölçüleri ve Modelleri

Kırlangıç Türk Bayrağı - Süsleme Bayrağı Modelleri ve Boyutları nelerdir ?

Türk Bayrağında her ölçü kanunlarla belirlenmiştir. Buna Meydan süsleme ve diğer süslemelerde kullanaılan bayraklarda dahildir. Bayrak kanununa göre Kırlangıç Türk Bayrağı ölçüleri en ve boy nispetine göredir. En ne ise boy enin dört katıdır. Model olarak ise; Kırlangıç, Kama veya Dikdörtgen olabilir. Ayrıntılı bilgi için bakınız : TÜRK BAYRAĞI KANUNU

En / Genişlik = G
Boy / Uzunluk = L
Kırlangıç Türk Bayrağı Ebatı = L= 4xG
Örneğin; G=50 cm ise Kırlangıç bayrağın boyu 50 x 4 = 200 cm olur ( L= 4xG )
Başlıca Kırlangıç Türk Bayrağı Ebatları :
50x200 cm - 75x300 cm - 100x400 cm - 150x600 cm - 200x800 cm - 250x100 cm  - 300x1200 cm - 400x1600 cm - 500x2000 cm  en çok kullanılan ebatlardır. TSE Türk Bayrağındaki Töleranslar ekinde en ne ise boyun 3 katı olabileceğide belirtilmişitr. Buna göre ise; Kırlangıç Türk Bayrağı Ebatı = L= 3xG 'dir.
Ayrıntılı bilgi için bakınız : TÜRK BAYRAĞINDAKİ TÖLERANSLAR

 

Hoşgeldiniz

Değerli müşterimiz, web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizler için hazırlanan bu sitede firmamıza ait ürünler yer almaktadır. Kaliteye özen vererek ürettiğimiz ürünlerin listesini 'Ürünlerimiz' menusunden bulabilirsiniz. Bu vesile ile ilginize teşekkür eder, siz değerli müşterilerimizle çalışma istek ve arzumuzu saygı ile belirtiriz. Mehmet BOZDEMİR ( Yönetim Kurulu Başkanı )

Ödeme Yap

Mail Order Formu

Siparis Formu

Biz Sizi Arayalım

Foto Galeri

Video Galeri

Anasayfam Yap Anasayfam Yap Anasayfam Yap